











Hdmi Cable - Color: Black
Price: 199.42 INR / Piece
(169.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
199.42 INR / Piece
Weight :
50.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Connector Type | USB A/B |
| Connector | Gold Plated |
| Application | High-Definition Multimedia Interface (HDMI) has become the standard for high-definition digital devices. It combines both audio and video into one convenient cable. With this High-Speed HDMI Cable , you can play high-definition mobile content (movies, photos and data) on your big-screen HDTV or computer monitor. Simply connect a digital camera, camcorder, MP3 player, or other Mini-HDMI-compatible device to the full-size HDMI port found on most video displays. From small, mobile device to large HDTV or projector, playback just got more impressive. |
| Jacket Material | Nylon |
| Length | 1.5 Meter (m) |
| Cable Type | other |
| Delivery Time | 5 Days |
| Pkg Box Height | 1.00 cm |
| Price | 169.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 1.00 cm |
| Stock Quantity | 10000 |
| Color | Black |
| MRP | 199.42 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Brand Name | Metaplast |
| Shipping Type | actual |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Mop | 100 |
| Weight | 50.00 Gram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AANPS6474P1ZL
Payment Mode
Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AANPS6474P1ZL
Delhi, Delhi
Marketing Manager
Ms Nancy Verma
Members since
2 Years
Address
No. F-278, Sector-1, DSIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
hdmi cable in Delhi
Report incorrect details


































