
Fully Electrical Control Gear
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 100x80x60 mm |
| Weight | 1 kg |
| Voltage | 230V |
| Current | 10A |
| Power | 2300W |
| Protection | IP20 |
| Features | Easy Installation, Reliable Performance, Precise Control, Durable Design, Energy Efficient, Cost Effective, Safe Operation |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agrawal & Sons has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Automotive Gears & Gear Parts in bulk from Agrawal & Sons at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
PARTNER
Mr. Anil Agrawal
Address
a-59, kishna nagar, adinath nagar part-2, odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
control gear in Ahmedabad
Report incorrect details



























