
Pre Filled Syringe Machine - Capacity: 24000 Vials/hr Pcs/hr
Price: 649000.00 INR / Unit
(550000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
649000.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Phase | Three |
| Color | Grey |
| General Use | Industrial |
| Capacity | 24000 Vials/Hr Pcs/hr |
| Automatic | Yes |
| Control System | Human Machine Interface |
| Voltage | 415 Volt (v) |
| Feature | High Efficiency |
| Warranty | Yes |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia, North America, Africa, Australia, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Eastern Europe |
| Main Domestic Market | All India, Pondicherry, Chhattisgarh, Arunachal Pradesh, Bihar, Haryana, North India, Kerala, Himachal Pradesh, Uttarakhand, Goa, Uttar Pradesh, Manipur, Odisha, Dadra and Nagar Haveli, Andhra Pradesh, Telangana, West Bengal, East India, Meghalaya, Nagaland, Mizoram, Madhya Pradesh, Central India, Rajasthan, Lakshadweep, Jharkhand, Daman and Diu, Sikkim, Tamil Nadu, South India, Chandigarh, Gujarat, Tripura, West India, Maharashtra, Assam, Jammu and Kashmir, Punjab, Andaman and Nicobar Islands, Delhi, Karnataka |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 180.00 cm |
| Brand Name | MEDFILL |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Color | Grey |
| Weight | 1.00 Tonne |
| MRP | 649000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Stock Quantity | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Medfill Pharmatech is committed to redefining injectable pharmaceutical machinery standards through precision engineering, smart automation, and unrivaled functionality. As a supplier and producer, the firm provides a range of specialized machines that meet the demanding needs of injectable manufacturing. Fully automatic type pfs machine, weight-based rejection injectable liquid filling machine, aluminium cap sealer machine, injectable dry powder filling machine, and industrial visual inspection machine are carefully crafted to be compliant with GMP, to ensure sterility assurance, and for efficient operation. Through the incorporation of advanced technologies like real-time quality inspection, weight checking, and smart rejection systems, the equipment not only reduces product loss but also provides consistent accuracy in high-speed production environments. From compact footprint desig
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BJDPV4449P1ZH
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BJDPV4449P1ZH
Ahmedabad, Gujarat
SALES COARDINATOR
Ms. Pujal
Members since
2 Years
Address
Block No. T, Shade No. 8, Opp. Vatva Railway Station, Sml Mill Compound, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
Report incorrect details
































