
Pvc Fully Automatic Soap Dispensers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 10x7x15cm |
| Power | 4x AA batteries |
| Capacity | 250ml |
| Sensor range | 5-10cm |
| Weight | 0.5kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Touchless operation, Hygienic dispensing, Easy installation, Durable design, Cost effective, Energy efficient, Sensor activated |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SR IMPEX has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bathroom & Toilet Accessories/Fittings in bulk from SR IMPEX at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Suresh Thatigari
Address
5-6-191, Neghru Nagar, UMCC Road , Jeedimetla, Hyderabad, Telangana, 500055, India
automatic soap dispenser in Hyderabad
Report incorrect details



































