
Fully Automatic Ro Cabinet
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | RO System |
| Dominant Color | Blue |
| Capacity | 10 LPH |
| Dimensions | 30x40x60 cm |
| Material | Plastic, ABS |
| Pressure | 2-5 bar |
| Weight | 10 kg |
| Power | 220V |
| Usage | Purifies water for drinking, kitchen use. |
| Features | Automatic operation, Countertop installation, Water purification, Eco-friendly, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Other details :
- Ideal for installation on the kitchen counter
- Reduces the negative impact on the environment.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AQUA VIN GUARD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from AQUA VIN GUARD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Virender Kumar
Address
Plot No.B-99, Gali No. 1, Majlis Park, Adarsh Nagar, Near Ved Book Depot, Delhi, Delhi, 110033, India
ro cabinet in Delhi
Report incorrect details









































