
Fully Automatic Paper Plate Making Machine
Price: 80000.00 INR / Piece
(80000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue & Silver |
| Grade | Other, Industrial, Other, Industrial Grade |
| Type | Other, Crank, Other, Fully Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 250 piece/minute |
| Computerized | No, No |
| Control System | Other, Automatic Control Panel, Other, Crank Mechanism |
| Cutting Speed | 250 piece/minute |
| Cutting Size | Up to 14 inch |
| Cutting Thickness | Up to 300 GSM |
| Voltage | 440 V |
| Power | 9 kW |
| Weight (kg) | 1300 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1850*1150*1900 mm |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Color | Blue & Silver |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08APSPV3308K1Z7
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08APSPV3308K1Z7
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr Radha Rani Trading Company
Members since
5 Years
Address
12, Shri Ram Nagar, Golyawas New Sanganer Road, Mansarovar, Near Dhanvantri Hospital, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
fully automatic paper plate machine in Jaipur
Report incorrect details


























