
Fully Automatic Notebook Making Machine
Price: 295000.00 INR / Unit
(295000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue/Grey, Other, Blue & Grey |
| Printing Color | Other, Single/Multicolor, Other, Single/Double Color |
| Type | Other, Fully Automatic Notebook Making Machine, Other, Notebook Making Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2500 pcs/hr |
| Computerized | Yes, Yes |
| Automatic Grade | Automatic, Automatic |
| Control System | Other, PLC Controlled, Other, PLC Controlled |
| Plate Type | Other, Offset Plate, Other, Offset Plate |
| Printing Length | Customizable |
| Printing Width | Up to A4 |
| Printing Speed | High Speed |
| Voltage | 380 V |
| Power | 5 kW |
| Weight (kg) | Approx. 1800 kg |
| Dimension (L*W*H) | 3500 x 1800 x 2100 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Printing Color | Other, Single/Multicolor, Other, Single/Double Color |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Color | Other, Blue/Grey, Other, Blue & Grey |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Printek Engineers |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 295000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
10
Establishment
1978
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
32ACUPL9243N1ZV
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 32ACUPL9243N1ZV
Thiruvananthapuram, Kerala
Manger
Mr Damodaran Chandran
Members since
1 Years
Address
Tc-29/3994(5), 1st Floor, Printek Tower, Panavil-Jn Thiruvananthapuram, Kerala, 695014, India
Report incorrect details

































