
Fully Automatic Noodle Making Machine
Price: 55999.00 INR / Piece
(55999.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Metallic Silver |
| Grade | Other, Food Grade |
| Type | Other, Fully Automatic |
| Material | Stainless Steel (SS) |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Computerized | No |
| Control System | Other, Manual Panel |
| Cutting Speed | Automatic, 30-60 kg/hr |
| Cutting Size | Customizable, standard flat |
| Cutting Thickness | 1.5-3 mm adjustable |
| Voltage | 220V, Single Phase |
| Power | 2 HP |
| Weight (kg) | 200 kg |
| Dimension (L*W*H) | 2200 x 650 x 1500 mm |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Price Type | fixed |
| Price | 55999.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Color | Metallic Silver |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BCLPD7735D1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BCLPD7735D1ZU
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Deepak
Members since
2 Years
Address
No. 187, Hoshangabad Road, Laharpur, Bhopal, Madhya Pradesh, 462043, India
Report incorrect details

































