
Fully Automatic Liquid Filling Machine - Stainless Steel Build, Efficient High-speed Operation, Precision Filling Technology
Price: 450000.00 INR
(450000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Liquid filler |
| Capacity | 10-50 bpm |
| Material | Stainless steel |
| Power | 3-5 kW |
| Dimensions | 2m x 1m x 1.5m |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Filling bottles with various liquids like oils, chemicals, or food products |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic filling, High speed, Precise control, Easy operation, Durable design, Efficient process, Reduced labor |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 450000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | RUDRA PHARMA MACHINERIES |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AASFR4303B1ZJ
Payment Mode
Cheque
Certification
9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AASFR4303B1ZJ
Ankleshwar, Gujarat
Director
Mr Sanat Patel
Members since
10 Years
Address
A38 /b 39, Kamdhenu Indl Park-3, Jitali, Ankleshwar, Gujarat, 393001, India
Report incorrect details









































