
Fully Automatic Industrial Washing Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 100kg |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V/380V |
| Dimensions | 1500x1200x1800mm |
| Weight | 800kg |
| Usage | Heavy-duty laundry in industrial settings, such as hospitals, hotels, and factories. |
| Compliance | CE, ISO |
| Features | Fully Automatic, Industrial Use, High Efficiency, Durable Design, Easy Operation |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AAFPU9289C1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAFPU9289C1ZF
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Sunnny
Members since
2 Years
Address
Dasmesh Puri Colony, Noorwala Road, Opp. Cold Store, Ludhiana, Punjab, 141007, India
Report incorrect details

































