
Fully Automatic Hydraulic Pattal Making Machine
Price: 80000.00 INR / Unit
(80000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Other, Semi-Industrial |
| Color | Blue & Grey |
| Type | Other, Fully Automatic Hydraulic |
| Material | Steel body with anti-rust coating |
| Capacity | Up to 20,000 pcs/day |
| Computerized | Yes |
| Control System | Other, PLC based |
| Cutting Speed | 1500-1800 pcs/hr |
| Cutting Size | 4-14 inches (adjustable) |
| Cutting Thickness | 0.1-2 mm |
| Voltage | 220V/380V, 50Hz |
| Power | 2.5 kW |
| Weight (kg) | 850 kg |
| Dimension (L*W*H) | 2200 mm x 1100 mm x 1700 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Color | Blue & Grey |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
20CDOPB6782P1Z2
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 20CDOPB6782P1Z2
Deoghar, Jharkhand
Proprietor
Mr. Bharat Bhushan
Members since
1 Years
Address
Near- Jatahi More, Deoghar College Road, Deoghar, Jharkhand, 814112, India
paper plate machine in Deoghar
Report incorrect details


































