
Fully Automatic Fly Ash Bricks Machine - High Efficiency, Bulk Production Capability | Customizable Models Available
Price: 1400000.00 INR / Piece
(1400000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 3-Phase |
| Motor | 15KW |
| Capacity | 1000/hr |
| Dimensions | 5x3x2m |
| Weight | 1500kg |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 440V |
| Features | High Output, Automation, Cost-Effective, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Efficient, Versatile |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 1250 |
| Currency | INR |
| Brand Name | ANOAI MACHINERIES PRIVATE LIMITED |
| Price | 1400000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABCCA2858G1ZU
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABCCA2858G1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hitendra Zala
Members since
2 Years
Address
Plot No-A/32, Gopal Charan Estate, Road Number 9, Bakrol Bujrang, Ahmedabad, Gujarat, 382210, India
Brick Making Machine in Ahmedabad
Report incorrect details




























