
Fire Extinguishers Valves
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 pallet
In Stock
Product Specifications
| Material | Brass, Steel |
| Color | Red |
| Thread Size | 1" |
| Operating Pressure | 5 MPa |
| Size | 150 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Compliance | CE |
| Usage | Fire extinguisher activation |
| Features | Durable, Excellent finish, Accurate design, Easy operation, Reliable, Safety focused |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 1000000 pcs Per Year |
| Delivery Time | 35 Days |
| Main Export Market(s) | North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Africa |
Product Overview
Key Features
Features :
Durable
Excellent finished
Accurately designed
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MORE SHINE GROUP LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from MORE SHINE GROUP LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Name
Mrs Lydia Li
Address
Binjiang District, Hangzhou, Zhejiang, 310052, China
fire hydrant valve in Hangzhou
Report incorrect details





































