
Fire Extinguishers Services
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Extinguisher |
| Primary Color | Red |
| Extinguishing Agent | Powder |
| Capacity Range | 2-9 kg |
| Certification | ISI, CE |
| Usage | Fire suppression in commercial and industrial settings. Regular maintenance required. |
| Pressure Rating | 14 bar |
| Material | Steel |
| Weight Range | 3-12 kg |
| Features | Fire Safety, Reliable Service, Effective Suppression, Quick Response, Professional Installation, Preventative Maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Neo Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Neo Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Retailer
Employee Count
22
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADEPC1520G1Z8
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADEPC1520G1Z8
Navi Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Deepak
Address
Bno 43 11, Shree Krupa Apartment, Sector-4, Belpada, Navi Mumbai, Maharashtra, 410210, India
fire extinguishers in Navi Mumbai
Report incorrect details

































