
Fire Extinguisher Cap
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Brass |
| Color | Gold |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 100g |
| Finish | Polished |
| Usage | Secures fire extinguisher valves |
| Thread Type | BSP |
| Features | Brass material, Durable design, Secure closure, Easy installation, Corrosion resistant |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Always Technocast Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from Always Technocast Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shapar, Gujarat
Marketing Director
Mr. Hitesh Rathod
Address
Yogi arcade, office no. 3, opp-karwa patel samaj, veraval main road, veraval shapar, Shapar, Gujarat, 360024, India
fire extinguisher accessories in Shapar
Report incorrect details








































