
Fire Extinguisher - Color: Red
Price: 211.22 INR / Set
(179.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1650.00 INR / Set
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimension (L*W*H) | 10 Inch (in) |
| Color | red |
| Input Power | 100 Kilovolt-amp (kVA) |
| Weight | 100 GSM (gm/2) |
| Product Type | fire |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Moq | 1 |
| Color | red |
| Price | 179.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Set/Sets |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Weight | 100.00 Gram |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| MRP | 1650.00 INR |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | Tri parulex |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
100
Establishment
1996
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AADFT1890L1ZP
Payment Mode
Paypal
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADFT1890L1ZP
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr S. K Singh
Address
G-30, Udyog Kunj Industrial Area, Near Mehrauli Railway Station, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201002, India
abc fire extinguisher in Ghaziabad
Report incorrect details






























