
Fire Extinguisher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Agent Type | ABC |
| Capacity | 2kg |
| Cylinder Material | Steel |
| Dimensions | 400x150mm |
| Weight | 3kg |
| Pressure Rating | 14 bar |
| Usage | Class A, B, and C fires |
| Standards | UL,BS |
| Features | Fire Safety, Rapid Response, Easy Operation, Reliable Protection, Effective Suppression |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
GST NO
27AAKFB0717B1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAKFB0717B1ZZ
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Amar Sonawale
Address
667, Decean Gymkhana, Pulachi Wadi, Salunkhe Bldg, Behind Hotel Chattarpati, Pune, Maharashtra, 411004, India
fire extinguishers in Pune
Report incorrect details

































