
Fire Extinguisher By Oon Track Solutions
Price Trend: 1000.00 - 15000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Portable |
| Capacity | 2-5kg |
| Color | Red |
| Material | Steel |
| Dimensions | 400x150mm |
| Weight | 3kg |
| Usage | Class A,B,C fires; small-scale fire emergencies |
| Features | Fire Safety, Emergency Use, Quick Response, Effective Control, Portable Device |
| FOB Port | none |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | extra |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Oon Track Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from Oon Track Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Mayank Sharma
Address
Nirman Nagar, T N Mishra Marg, Jaipur, Rajasthan, 302018, India
fire extinguishers in Jaipur
Report incorrect details







































