
Fire Extinguisher By Mystical Home Decor Products
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Suppressant |
| Color | Red |
| Capacity | 2-5 kg |
| Material | Steel |
| Type | ABC |
| Pressure | 10-20 bar |
| Usage | Fire suppression in homes, offices, and vehicles. |
| Dimensions | 350x100mm |
| Weight | 3-6 kg |
| Standard | UL |
| Hose Length | 1 meter |
| Features | Fire Safety, Quick Response, Easy Operation, Reliable Protection, Portable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MYSTICAL HOME DECOR PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from MYSTICAL HOME DECOR PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ADUPL3517E2ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ADUPL3517E2ZJ
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Mehul Mistry
Address
Gujarat Ahmedabad, Gujarat, 380005, India
abc fire extinguisher in Ahmedabad
Report incorrect details









































