
Fire Extinguisher By Vortex Marketing Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | ABC extinguisher |
| Color | Red |
| Capacity | 2 kg |
| Material | Steel |
| Weight | 3 kg |
| Height | 350 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Usage | Fire suppression in homes, offices and other areas |
| Compliance | UL listed |
| Features | Fire suppression, Safety device, Durable, Effective, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Product Features:
>>Durable
>>High performance
>>Cost effective
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vortex Marketing Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from Vortex Marketing Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nagpur, Maharashtra
PARTNER
Mr. Mayur Mahesh Ghotekar
Address
Shop No. 5 & 6, Plot No. 33, Barling Layout, S.B.I. Colony Huna Road, Nagpur, Maharashtra, 440016, India
fire extinguishers in Nagpur
Report incorrect details










































