
Fire Extinguisher - High-quality Resilient Steel | Corrosion Resistance, Dimensional Accuracy, Rigorous Testing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire extinguisher |
| Color | Orange |
| Capacity | 1kg |
| Material | Steel |
| Dimensions | 250x100mm |
| Weight | 2kg |
| Usage | Fire suppression in homes and small offices. |
| Features | Fire safety, Quick response, Easy use, Durable design, Reliable function |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CLEAN FIRE INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from CLEAN FIRE INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2010
GST NO
07AAFCC9986P1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCC9986P1ZL
Gurugram, Haryana
Director
Mr. Pankaj Sharma
Address
Plot No. 250, Udyog Vihar, Phase-1, Gurugram, Haryana, 122016, India
Report incorrect details


































