
Fire Extinguisher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Extinguisher |
| Dominant Color | Red |
| Extinguishing Agent | ABC |
| Capacity | 2kg |
| Weight | 3kg |
| Dimensions | 400x150mm |
| Pressure | 15bar |
| Usage | Suppressing Class A,B and C fires |
| Features | Fire Safety, Quick Response, Easy Use, Reliable Protection, Effective Suppression |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Subhasis Laik has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from Subhasis Laik at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kulti, West Bengal
Proprietor
Mr. Subhasish Laik
Address
Begunia, Barakar, Dist: Kulti, West Bengal, 713324, India
fire extinguishers in Kulti
Report incorrect details
































