
Fire Extinguisher By Shiv Sai Fire Services
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Type | Portable |
| Capacity | 5kg |
| Material | Steel |
| Pressure Gauge | Yes |
| Dimensions | 40x15cm |
| Usage | Class A,B,C fires suppression |
| Weight | 6kg |
| Standards | UL listed |
| Features | Fire safety, Rapid response, Easy use, Reliable protection |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
18
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BONPB7801Q1ZJ
Certification
9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BONPB7801Q1ZJ
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Gulshan Barawal
Members since
2 Years
Address
1534/1, Opp. Dsd College, Mahavir Pura New Railway Road, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details










































