
Fire Extinguisher - High Quality Steel, Compact Size | Long Functional Life, Sturdy Build, Precise Functioning
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Capacity | 2kg |
| Weight | 3kg |
| Dimensions | 40x10x10cm |
| Pressure | 150 bar |
| Usage | Fire suppression in class A, B, and C fires. |
| Features | Fire safety, Quick response, Reliable, Durable, Effective, Easy use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
2
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCM2978Q1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCM2978Q1ZM
New Delhi, Delhi
Business Development Manager
Mr H. K. Singh
Members since
12 Years
Address
815-B, 8th Floor, Jaina Tower-II District Center, Janakpuri, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details



































