
Fire Extinguisher By Uthayam Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Extinguisher |
| Dominant Color | Red |
| Capacity | 2kg |
| Material | Steel |
| Dimensions | 40cm |
| Weight | 3kg |
| Pressure | 15 bar |
| Usage | Extinguishing Class A, B fires. Suitable for offices, homes, vehicles |
| Compliance | UL listed |
| Features | Fire Safety, Multi-purpose, Easy Use, Class A, B, Reliable, Effective |
Product Overview
Key Features
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Vijay
Address
null Chennai, Tamil Nadu, India
fire extinguishers in Chennai
Report incorrect details































