
Fire Entry Suit - Color: Silver
Price: 236000.00 INR / Set
(200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
236000.00 INR / Set
Weight :
8.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Warranty | Yes |
| Usage | Safety |
| Color | Silver |
| Product Type | Fire Entry Suit |
| Alarm | No |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 2-15 Days |
| Shipping Type | order_percent |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Weight | 8.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 165.00 cm |
| MRP | 236000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 17.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Set/Sets |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | 3000 Series |
| Pkg Box Length | 165.00 cm |
| Color | Silver |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
1979
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAAFM2390P1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAAFM2390P1ZW
Mumbai, Maharashtra
Head - Sales & Business Development
Mr Nirav Goswami
Members since
7 Years
Address
220-221, Shanti Industrial Estate, S.N. Road, Mulund (W), Mumbai, Maharashtra, 400080, India
fire retardant suit in Mumbai
Report incorrect details





































