
Fire Alarm System - Advanced Heat Detection Technology | Expert Fire Monitoring With Early Alert Capabilities
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 300x200x100 mm |
| Weight | 5 kg |
| Power Supply | 230V AC |
| Number of Zones | 8 |
| Detector Types | Smoke,Heat |
| Material | Steel |
| Usage | Building fire protection, early warning system activation, fire safety compliance. |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, Early warning, Safety system, Reliable alerts |
Product Overview
Key Features
Company Details
Vighnaharta Technologies Private Limited is one of India's leading companies providing safety, security, and surveillance products. To ensure the safety and security of your home, offices, hotels, factories, Vighnaharta can provide you cutting edge, reliable, and efficient technology solutions.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AACCR6226L1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACCR6226L1Z4
Pune, Maharashtra
Managing Director
Mr Nitin Joshi
Address
11/11, 2nd Floor, Karanjakar Estate, Nanded Goan, Nanded Phata, Sinhagad Road, Pune, Maharashtra, 411041, India
est fire alarm system in Pune
Report incorrect details


































