
Fire Alarm Panels - Premium Quality Design, Superior Safety Standards And Economical Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 400x300x150 mm |
| Weight | 10 kg |
| Power Supply | 230V AC |
| Number of Zones | 8 zones |
| Display Type | LCD |
| Material | Steel |
| Compliance | EN54-2 |
| Usage | Fire safety systems in buildings and facilities |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, System control, Easy installation, Reliable operation, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Concept Equipments has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Security Equipment in bulk from Concept Equipments at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAXPG0438K1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAXPG0438K1ZB
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Piyush
Address
Unit No. 422/423, Building. No. 9, Jogani Industrial Estate, Off V. N. Purav Marg, Chunabhatti, Mumbai, Maharashtra, 400022, India
conventional fire alarm panel in Mumbai
Report incorrect details




































