
Fire Alarm Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Excel
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 300x200x100 mm |
| Weight | 5 kg |
| Material | Steel |
| Power | 220V AC |
| Zones | 8 zones |
| Compliance | UL 268 |
| Usage | Fire alarm system control and monitoring in buildings and facilities. |
| Features | LCD display, Easy install, LED indicators, Reliable system, Fire detection |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FALCON SAFETY EQUIPMENT LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from FALCON SAFETY EQUIPMENT LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1990
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Managing Director
Mr. Sunil Bhardwaj
Address
54/B-12, Najafgarh Industrial Area, Rama Road, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details

































