
Fire Alarm Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Operating Voltage | 230V 50Hz |
| Max. PSU Rating | 2.5 Amps |
| Standby Batteries | 24V |
| Dimensions | 400x400x135 mm |
| Weight | 18.5 kg |
| Loop Capacity | 1 to 2 loops |
| Zones | Up to 20 |
| Construction | Sheet steel |
| IP Rating | IP30 |
| Usage | Fire detection and alarm |
| Protocols | 5 industry-leading |
| Features | Multi-protocol, Modular design, Easy install, Easy expand, Easy maintain, Intuitive use, Scalable platform, Reliable system |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SECURITY VISION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Alarm from SECURITY VISION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1992
GST NO
27AABFS2225G1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABFS2225G1ZI
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Shashank Patil
Address
9, Anand Vaibhav, 1st Floor, N.C. Kelkar Road, Opp. Shivaji Mandir, Dadar (W), Mumbai, Maharashtra, 400028, India
Report incorrect details
































