
Fire Alarm Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 300x400x100 mm |
| Material | Steel, Plastic |
| Voltage | 24V DC |
| Current | 2A |
| Zones | 8 Zones |
| Weight | 5 kg |
| Standards | UL 268 |
| Usage | Fire detection & alarm systems in commercial & industrial buildings; protects occupants and property. |
| Features | Compact design, Easy install, Accurate function, Fine finish, Durable build |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Manager
Mr. Anupam Giri
Address
1,Nakuleswar Bhattacharjee Lane, Manoharpukur, Kalighat, Kolkata, West Bengal, 700026, India
Report incorrect details

































