
Fire Alarm Panel - Engineered For Compliance And Performance | Easy To Install, Operate, And Maintain
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 400x600 mm |
| Weight | 15 kg |
| Power Supply | 230V AC |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Number of Zones | 8-32 zones |
| Communication Protocol | RS485 |
| Compliance Standards | UL, EN54 |
| Usage | Commercial building fire detection |
| Features | Fire protection, Easy install, Easy operate, Easy maintain, Excellent performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E-VISION INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from E-VISION INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
16
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AADCE1351J1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AADCE1351J1ZW
Faridabad, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr Vijay Shandilya
Address
9/205, Main Market, Old Faridabad, Faridabad, Haryana, 121002, India
conventional fire alarm panel in Faridabad
Report incorrect details








































