
Fire Alarm Control Panel - Steel, 400x300x100 Mm | 8 Zones, 24v Dc, Alarm Signaling, Easy Installation, Long-lasting Reliability
Price: 1100.00 INR
(1100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
55
In Stock
-55+
Product Specifications
| Dimensions | 400x300x100 mm |
| Material | Steel |
| Voltage | 24V DC |
| Weight | 5 kg |
| Number of zones | 8 |
| Compliance | UL listed |
| Usage | Offices, industries, buildings |
| Features | Fire detection, Alarm signaling, Easy installation, Reliable system, Cost-effective, Long-lasting |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | South India |
| Currency | INR |
| Price | 1100.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 55 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 275 |
| Mop | 55 |
| Returnable | No |
| Moq | 55 |
| Brand Name | JAVA SYSTEMS |
| Minimum Ordered Packs | 55 |
| Minimum Order Quantity | 55 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
P { margin-bottom: 0.21cm; } For more than a decade, we, Java Systems are considered as a reliable trader for offering a matchless range of electronic products. Our offerings include Insta Lock Projector Screens, Embedded Systems& Projects, PCB Designing, Biometric Access Control, Storage Devices etc. These are procured from popular vendors who are acknowledged for the quality of their products. Later at our quality control unit, all these devices are checked on various parameters on the basis of their performance, durability and functions. For the testing process, we have hired a team of experts, who make sure that the obtained devices are completely non-defective. After their approval, products are forwarded to the packaging department and later delivered
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAVPU3129P1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAVPU3129P1ZJ
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mrs. V. Usha Giridharan
Address
No- 1083, 5th Main, Gokula, 1st Stage, Mathikere, Bengaluru, Karnataka, 560054, India
Report incorrect details

































