
Wireless Fire Alarm Control Panel, Wireless Frequency 433 Mhz Application: Hospital
Price: 4956.00 INR / Unit
(4200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
4956.00 INR / Piece
Weight :
5.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red, Black |
| Product Type | Fire Alarm Control Panel |
| Weight | 5 Kilograms (kg) |
| Usage | Fire Safety Purpose |
| Application | Hospital, Office,Warehouse,Industrial |
| Payment Terms | Paypal, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Color | Red, Black |
| Max Quantity | 100 |
| MRP | 4956.00 INR |
| Brand Name | ADS Fire Fighting System |
| Stock Quantity | 100 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 20.00 in |
| Price | 4200.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Weight | 5.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 8.00 in |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 24.00 in |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
System Components : Fire Alarm Control Panel
Voltage (V) : 12 V
Wireless Frequency (MHz) : 433 MHz
Relative Humidity (%) : 90 %
Sensitivity (dBm) : 110 dbM
Wireless : Yes
Current : 1.5 A
Attributes :
Energy efficient
Long Life Span
Reliable Nature
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADS Fire Fighting System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from ADS Fire Fighting System at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Abhishek Kumar
Address
House No 74, Gali No 3, Ismailpur, Faridabad, Haryana, India
fire alarm control panel in Faridabad
Report incorrect details































