
Fire Alarm - Metal, 150x100x50 Mm, Red | Manual Activation, 100db Sound Level, Designed For Emergency Fire Situations
Price Trend: 20-10000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Manual Alarm |
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Dimensions | 150x100x50 mm |
| Weight | 1 kg |
| Sound Level | 100dB |
| Activation | Manual |
| Usage | For triggering fire alarms in case of emergencies. Suitable for buildings, factories, and other facilities needing manual alarm activation |
| Features | Fire detection, Alarm activation, Emergency warning, Easy operation, Manual trigger |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALXPB2789H1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALXPB2789H1ZK
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Manish Bansal
Members since
6 Years
Address
B No. 4023, 1st Floor 330, Ajmeri Gate, Hauz Qazi, Delhi, Delhi, 110006, India
fire alarm in Delhi
Report incorrect details








































