
Fire Alarm
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
M K Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Power Supply | 24V DC |
| Material | Steel, Plastic |
| Dimensions | Variable |
| Detection Range | 10-30m |
| Sound Pressure | 110dB |
| Certifications | UL, FM |
| Usage | Fire detection and alarm in buildings and facilities |
| Features | Early warning, Safety system, Fire detection, Quick response, Life safety, Reliable alert |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | box |
| Main Domestic Market | Delhi, All India |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Hariom Rajput
Address
M 13, Vijay Enclave, New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details































