
Fire Alarm
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Qfc
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Detector |
| Dominant Color | White |
| Diameter | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Material | ABS plastic |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Sensitivity | 100 dB |
| Compliance | UL 268 |
| Usage | Detects smoke and triggers alarm |
| Features | Early detection, Easy install, Durable design, Dust resistant, Reliable alerts |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr Mahesh Shinde
Address
11, Shree Ganesh C.H.S. LTD. Gautam Nagar, Road No. 8, Behind Akruti Center Point, M.I.D.C, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400093, India
fire alarm in Mumbai
Report incorrect details


































