
Ethyl Acetate
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99.5% |
| Packaging | 200L Drum |
| Color | Blue |
| Density | 0.9 g/cm³ |
| Boiling Point | 77°C |
| Flash Point | -4°C |
| Solubility | Miscible with water |
| Features | High Purity, Solvent Properties, Wide Applications, Cost Effective, Easy Handling |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ADVFS3626C1ZR
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ADVFS3626C1ZR
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Partner
Mr S R
Address
B No. D-110, Bulandshahr Road Industrial Area, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
Chemical Supplies in Ghaziabad
Report incorrect details























