
Ethnic Telescopes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Brass,Wood |
| Length | 60-80cm |
| Magnification | 10x-20x |
| Weight | 2-3kg |
| Tripod Height | 30-40cm |
| Usage | Maritime observation, Decorative display |
| Color | Gold |
| Features | High Quality, Durable Design, Customizable, Brass accents, Wooden tripod |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PLUTUS EXPORTS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Telescope & Binoculars in bulk from PLUTUS EXPORTS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1994
GST NO
07AAACP4436G1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACP4436G1ZL
New Delhi, Delhi
MD
Mr.s Madhu Gupta
Address
building no -10, HAUZ KHAS VILLAGE, near deer park, New Delhi, Delhi, 110016, India
Report incorrect details

































