



5gm Ethleyne Absorber - Application: Industrial
Price: 230.10 INR / Kilograms
(195.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
230.10 INR / Kilograms
Weight :
5.00 Gram
1 Pack Contains :
5
Minimum Pack Size :
25
In Stock
Product Specifications
| Storage | Dry Place |
| Solubility | In Water |
| Form | Powder |
| Purity | 99% |
| Grade | Food Grade |
| Type | Ethylene Control Sachets |
| Usage | Fresh Fruits, Vegetables, Cut Flowers, Herbs & Leafy Greens & More |
| Application | Industrial |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 24.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 498 |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | EcoFresh Guard |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 195.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 6.00 cm |
| Packsize | 5 |
| Mop | 25 |
| Weight | 5.00 Gram |
| MRP | 230.10 INR |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 25 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAICE7717R1ZR
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAICE7717R1ZR
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Director
Mr Kaushal Saxena
Members since
2 Years
Address
KH No. 1062, Nitco Road, Sahibabad, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201005, India
Report incorrect details
































