






Bmxnom0200-serial Link Module With 2 Rs-485/232 Ports In Modbus And Character Mode - Color: Black
Price: 39553.60 INR / Piece
(33520.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
39553.60 INR / Piece
Weight :
0.23 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Connector Type | (1) With removable terminal block (cage, screw or spring). (2) With FCN connector |
| Overheating Protection | YES |
| Product Type | This product is certified by CE and UL |
| Weight | 0.23 kg Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Connection Type | RS232 RJ45 115.2 kbit/s 8 wires RS485 RJ45 57.6 kbit/s 1 twisted pair |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 32 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | RAIP WITH CARTUN |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | BLACK |
| Weight | 0.23 Kilogram |
| Price | 33520.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 5.30 cm |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 11.70 cm |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| MRP | 39553.60 INR |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 20 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
ethernet module in Delhi
Report incorrect details

























