






Bmenoc0311-ethernet Module M580 - 3-port Factorycast Ethernet Communication - Material: Yes
Price: 160955.30 INR
(136402.80 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
160955.30 INR / Piece
Weight :
0.20 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| Connector Type | RJ45 |
| Product Type | Communication module |
| Rated Voltage | directive Volt (V) |
| Weight | 0.2 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Phase | 3 PORT |
| Connection Type | 3 Ethernet, connector type: RJ45, transmission rate: 10/100 Mbit/s, transmission mode: double shielded twisted pair |
| Material | YES |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Packaging Details | RAIP WITH CARTUN |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | SCHNEIDER |
| Pkg Box Height | 5.50 cm |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 11.60 cm |
| MRP | 160955.30 INR |
| Price | 136402.80 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 11.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Weight | 0.20 Kilogram |
| Stock Quantity | 15 |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
26
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07KABPK2405Q1ZE
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI, Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07KABPK2405Q1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Singh
Members since
2 Years
Address
Plot No. 17, 2ND Floor, Patparganj Industrial Area, Delhi, Delhi, 110092, India
ethernet module in Delhi
Report incorrect details

























