
Ethernet Connection-based Fingerprint Access Control - Black, 62.5mmã185mmã41.5mm , Temperature Range: -10 °C~50 °C, Industrial Use
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Temperature Range | -10 AdegC~50 AdegC (14AdegF ~ 122AdegF) Celsius (oC) |
| Scan Speed | 1 second |
| Automation Grade | Automatic |
| Interface | TCP/IP, USB Host |
| Weight | Approx. 600g |
| Display Type | LCD Display |
| Product Type | Ethernet Connection-Based Fingerprint Access Control |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Size | 16.5 x 13.5 x 3.5 cm |
| Dimension (L*W*H) | 62.5mmA--185mmA--41.5mm (WA--HA--D) Millimeter (mm) |
| Usage & Applications | Offices, Banks, Labs, Data Centers |
| Accuracy | 0.0001% FRR, 0.01% FAR |
| Features | Real Time Monitoring, Multi-User Access, Anti-passback, Tamper Alarm |
| Data Capacity | Up to 1000 Users, 100,000 Logs |
| Connectivity Type | Ethernet |
| Operating System | Embedded Linux |
| Usage | Industrial |
| Color | Black |
| Power Supply | 12V DC included |
| Type | Fingerprint Access Control |
| Material | ABS Plastic |
| Measurement | 16.5 x 13.5 x 3.5 cm |
| Identification Mode | Fingerprint, Password, Card |
| Identification Time | 1 second |
| Power | 12V DC, 2A |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
55
Establishment
2004
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09CAUPD8264R1ZJ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09CAUPD8264R1ZJ
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Vikas Dhanker
Members since
5 Years
Address
B No. C-448, Sec. 10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details

































