
Et-8l1e Dvr
Price Trend: 15000.00 - 150000.00 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Product Type | DVR System |
| Dominant Color | Black |
| Channels | 8 Channels |
| Resolution | 720p |
| Video Compression | H.264 |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Interface | Network |
| Dimensions (WxHxD) | 150x50x300 mm |
| Weight | 2kg |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance for small businesses, homes, and retail stores. Ideal for monitoring multiple areas simultaneously. |
| Features | Video recording, Remote viewing, Multi-channel, Easy setup, Reliable system |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Months |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
250
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACG1395D1ZU
Certification
ISO 9002
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACG1395D1ZU
Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Mr Farzad Photographer
Address
Division: Godrej Security Solution, Phirojshanagar, Plant 17, Vikhroli East, Mumbai, Maharashtra, 400079, India
Report incorrect details
















