
Electric Red Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Automation Grade | Manual |
| Model No | ERL-2024 |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric (Wired) |
| Core Components | LED Bulb, Housing, Mounting Base |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Feature | High visibility, Weather resistant |
| Equipment Materials | Durable Plastic/Polycarbonate |
| Type | Electric Red Light |
| Usage | Warning/Signaling Light |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 120 mm x 120 mm x 150 mm |
| Weight | Approx. 300-500 g |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACU6751B1ZI
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACU6751B1ZI
Mumbai, Maharashtra
Managing Director
Mr. Hemant Apte
Members since
7 Years
Address
B No. 106-107, Mastermind I, Royal Palms Estate, Aarey Colony, Goregaon (E), Mumbai, Maharashtra, 400065, India
other products in Mumbai
Report incorrect details

































