
Kei Electric Pvc Cable - Color: Silver
Price: 1180.00 INR / Meter
(1000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1180.00 INR / Meter
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
99
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| No Of Core | 1 |
| Material | PVC |
| Function | Superior quality |
| Usage | Industrial |
| Size | As per required |
| FOB Port | Bhiwadi |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 6 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Drum & Spool |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISI, ISO, NABL, CU, CE, ROHS |
| Pkg Box Breadth | 60.00 cm |
| Stock Quantity | 50000 |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | KEI |
| Packsize | 99 |
| Color | Silver |
| MRP | 1180.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Meter |
| Shipping Type | actual |
| Moq | 1 |
| Mop | 1000 |
| Unit Type | Meter |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 90.00 cm |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 90.00 cm |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6000
Establishment
1968
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAACK0251C1Z9
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACK0251C1Z9
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
ECommerce
Mr Vikas / Mr. Sumit
Members since
2 Years
Address
D-90, Okhla Industrial Area, PH-1, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details































