
Electric Pulverizer
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Unit
In Stock
Product Specifications
| Equipment Type | Pulverizer |
| Condition | New |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Power(W) | 2200 W |
| Power Consumption | 2.2 kW |
| Battery Life | N/A (Electric Powered) |
| Dimension (L*W*H) | 600 mm x 450 mm x 1200 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AZBPK2193G2ZG
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AZBPK2193G2ZG
Delhi, Delhi
Proprieter
Mr. Nitin Kumar
Members since
1 Years
Address
8212, Opp. MTNL Telephone Exchange, Near Jaipur Golden Transport Roshanara Road, Delhi, Delhi, 110007, India
automatic pulverizer in Delhi
Report incorrect details


































