
Electric Powered Plastic Cap Slitting Machine - 300 Kilograms, White And Grey | Heavy-duty Performance, Quality Tested Reliability
Price: 354000.00 INR / Number
(300000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
354000.00 INR / Number
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White and Grey |
| Type | Plastic Cap Slitting Machine |
| Weight (kg) | 300 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| MRP | 354000.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 100 |
| Brand Name | DNV MACHINERY |
| Product Unit | 1 Number |
| Color | White and Grey |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 84.00 in |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 100 |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Height | 84.00 in |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
DNV MACHINERY is establish in 2011 and manufacturing custumesed mtachinery,and turn key projects for mineral water packaging plant,pet bottle production plant and cap proction plant as well as pet preform production plant,besides we are manufacturer of cap slitting machine,cap folding machine and vading machine,and dairy machinery like auto milking machines for extracting milk form cow,buffelo..
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BAIPP0750P1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BAIPP0750P1ZD
Nadiad, Gujarat
Proprietor
Mr Mukesh Parmar
Address
At:Piplag, Opp-Simply Garment, Nadiad Petlad Road, Piplag, Dist-Nadiad, Kheda, Nadiad, Gujarat, 387355, India
plastic cap slitting machine in Nadiad
Report incorrect details


































