
Electric Powered Automatic Pad Printing Machine - Metal, Custom Size, 125 Kg | Sturdy Build, Unique Design, Low Noise, Easy Operation
Price: 165200.00 INR / Unit
(140000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
190000.00 INR / Unit
Weight :
125.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Pad Printing Machine |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Size | Custom |
| Weight (kg) | 125 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India, All India, All India |
| MRP | 190000.00 INR |
| Price | 140000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 24.00 in |
| Pkg Box Length | 35.00 in |
| Weight | 125.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Height | 30.00 in |
| Brand Name | Starline Automation |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Performance : Optimum
Usage : Industrial
Operation : Easy
Features:-
Sturdy construction
Unique design
Maintain and operate
Low Noise
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Starline Automation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Printing Machinery in bulk from Starline Automation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AMZPV6032G1ZE
Payment Mode
Cash Advance (CA), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AMZPV6032G1ZE
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vijendra Bhaskar
Address
Plot No.N-13/157, Kishore Nagar, Opposite B-10/1 MCD Store, Rana Pratap Bagh, Delhi, Delhi, 110007, India
pad printing machines in Delhi
Report incorrect details








































