
Rahul Electric Power Tools
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Weight | 5kg |
| Length | 40cm |
| Material | Steel, Plastic |
| Voltage | 220V |
| Speed | 1000rpm |
| Chuck | SDS Plus |
| Features | Powerful Motor, Durable Design, Easy Handling, Precise Control, Versatile Tool |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAHUL AGENCIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from RAHUL AGENCIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Mayur Shah
Address
Office No. 16, HAKIMJI SUPER MARKET, GIDC CHAR RASTA, Vapi, Gujarat, 396195, India
industrial power tools in Vapi
Report incorrect details



































